انواع بلبرینگ چرخ پراید

بلبرینگ چرخ پراید

معرفی انواع بلبرینگ پراید

ابتدا به معرفی انواع بلبرینگ چرخ پراید می پردازیم. بلبرینگ پراید یا بلبرینگ چرخ جلو پراید و عقب آن یکی از پر کاربرد ترین بلبرینگ خودرو در بازار داخل محسوب می شود. در حقیقت زمان خرید این تجهیزات مطلع بودن شماره فنی یا کد بلبرینگ فوق العاده اهمیت دارد و البته ضروری است که به عنوان نمونه برای مثال فقط بیان بلبرینگ چرخ جلو پراید یک تکه کافی نیست و داشتن شماره و کد فنی بلبرینگ هم به شما این امکان را می دهد، که خریدی هوشمندانه تر داشته باشید. بسیاری از مشتریان به طور عادی زمان خرید بلبرینگ پراید یا خرید بلبرینگ چرخ جلو پراید و عقب پراید کد فنی یا کد بلبرینگ را نمی دانند که باید با توجه به لیست شماره های فنی انواع بلبرینگ های پراید نگاهی بیندازند.

بلبرینگ چرخ پراید

بلبرینگ ها برای عملکردی خوب بایستی روانکاری شوند. بلبرینگ ها بعد از مدتی به دلیل برخورد با مواد متنوع خواص خود را از دست می دهند و در نتیجه افزودن اندازه ای گریس و تصفیه روغن در بازه های زمانی معین لازم می باشد، و نیاز به روانکاری از اصول نگهداری بلبرینگ ها می باشد. برای تمیز نمودن انواع بلبرینگ چرخ های پراید بایستی از حلال های نفتی و یا روغنی آبکی به وسیله قلم موئی انجام شود.

بلبرینگ های پر کاربرد جهت استفاده در خودرو پراید با دقت به نوع و مدل خودرو و همچنین سال ساخت این ماشین پر کاربرد ایرانی متغیر می باشند. برای نمونه بلبرینگ به کار برده شده در چرخ جلو یا همان بلبرینگ چرخ جلو پراید در مدل های قدیمی از رولبرینگ مخروطی با شماره فنی 11749/10 بوده ولی همین نوع بلبرینگ  در مدل های نوین پراید از مدل بلبرینگ توپی با کد GB141 استفاده کرده است.

به همین دلیل و بخاطر آسان بودن انتخاب و خرید برای مشتریان و البته با تمرکز به محدود بودن شماره فنی بلبرینگ های مورد استفاده در پراید باید به لیست کدها نیز دقت نمود.

قیمت بلبرینگ چرخ پراید

لیست انواع بلبرینگ های پراید

لیست انواع بلبرینگ پراید را در ذیل به اختصار نام می بریم؛

 • بلبرینگ کوچک چرخ عقب پراید مدل قدیم
 • بلبرینگ کوچک چرخ عقب پراید مدل جدید
 • بلبرینگ چرخ جلو پراید قدیم
 • بلبرینگ بزرگ چرخ عقب پراید جدید
 • بلبرینگ بزرگ چرخ عقب پراید قدیم
 • بلبرینگ چرخ جلو پراید جدید
 • بلبرینگ شفت دوم گیربکس پراید
 • بلبرینگ ته میلنگ پراید
 • بلبرینگ جلو شفت اصلی پراید
 • بلبرینگ عقب شفت اصلی پراید
 • بلبرینگ دینام پراید
 • بلبرینگ هوزینگ پراید
 • بیرینگ کلاچ پراید
 • بیرینگ تسمه تایم پراید

 

بلبرینگ به مدل خاصی از یاتاقان می گویند که البته بیرینگ نیز نام دیگر یاتاقان می باشد. بیرینگ یا یاتاقان در اغلب دستگاه های مکانیکی و صنعتی پیدا می شود. یاتاقان های غلتشی یا ساچمه ای را بلبرینگ می نامند. کار این بلبرینگ ها با دیدی متفاوت نسبت به اجزای درونی دستگاه قابل تعریف می باشد. این وسیله کوچک و با ارزش محرک اجسام سنگین می باشد و از فرسایش آنها جلوگیری می کند. ساختار اصلی بلبرینگ ها دارای ساچمه، کاسه نمد فلزی و رینگ درونی و بیرونی است. از سایر انواع بلبرینگ برای حمل وزن محوری، شعاعی یا هر دو، ساخته شده اند، و از میان آنها می توان به بلبرینگ شیار عمیق، بلبرینگ تماس زاویه ای و بلبرینگ های خود تنظیم اشاره نمود. مدل دیگری از یاتاقان های غلتکی، رولبرینگ نام دارد.

بلبرینگ چرخ پراید

قیمت بلبرینگ چرخ پراید

بلبرینگ های پراید با توجه به مصرف زیادی که دارند، در انواع مختلف کیفیت و قیمت در بازار ایران وجود دارند. در واقع جهت خرید بلبرینگ پراید سعی نمایید قبل از در نظر گرفتن قیمت، نوع و جنس آن به برند و مارک آن دقت نمایید.

هر دستگاهی دارای تجهیزات مکانیکی، از لوازم مصرفی و دائمی بسیاری ساخته شده است. هر یک از این اجزای تشکیل دهنده دارای دوامی می باشد و قبل از فرسودگی می بایست به آنها رسیدگی کرد تا سیستم کارکرد خوبی داشته باشد. در نتیجه قیمت انواع بلبرینگ با توجه به دوام و مشخصات اجزای تشکیل دهنده آن متفاوت می باشد. این عوامل از اصلی ترین نکاتی است که می بایست در خرید یک بلبرینگ به آن توجه نمود.

بلبرینگ ها لوازم و تجهیزاتی هستند که اگر دارای نشانه های خاصی شوند، باید از خرید آنها صرف نظر نمود. در واقع اگر فرسایش تایرها ناهمسان باشد، احتمال تخریب بلبرینگ چرخ وجود دارد. لرزش فرمان و صدای نابهنجار کشیدگی دو فلز به هم از سایر علائم خراب شدن بلبرینگ چرخ می باشد. هر ماشین شامل 4 بلبرینگ برای 4 چرخ خود می باشد. پس برای تعیین قیمت یک بلبرینگ و خرید آن باید تمام این نشانه ها را چک نمود، و اگر بلبرینگی این نشانه ها را داشته باشد، به عنوان یک بلبرینگ خراب دیگر از قیمت اصلی آن کاسته شده و جنس دست دوم به شمار می آید.

انواع بلبرینگ چرخ پراید از برندهایی مختلف در بازار با قیمت های متفاوت موجود هستند. یکی از این برندها بلبرینگ SKF است، که تولید کشور سوئیس می باشد. با خرید آنلاین میتوانید از تمام این برندها دیدن نموده و بدون صرف کوچکترین زمانی با مقایسه قیمت ها و بررسی انواع این بلبرینگ ها محصول شگفت انگیزی را بدون صرف کمترین هزینه و زمانی خریداری نمایید. البته امروزه قیمت قطعات مصرفی موجود به دلیل تورم موجود در بازار از نوسان زیادی برخوردار می باشد و قیمت ها مدام بالا و پایین می شوند.

ولی بعضی اوقات بنا به دلایلی مشتریان به دنبال خرید نمونه های ارزان قیمت هستند که پیشنهاد مطلوب همان نمونه های چینی درجه یک همچون مارک کی جی است.

در نهایت اگر می خواهید بلبرینگ چرخ جلو پراید را خریداری نمایید، سعی کنید این بلبرینگ از برندهای برتر باشد. بلبرینگ ها نسبت به محل قرار گیری خود می بایست متفاوت باشند و اگر در مکان های حساس استفاده می شوند، بایستی از نوع باکیفیت باشند.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *