تاریخچه شرکت IBC

ibc

کارخانه بلبرینگ ایران (IBC) در هشتم آبان ماه ۱۳۴۸ با مشاركت شركت SKF سوئد، تأسیس شده است. این کارخانه، بلبرینگ و رولر برینگ‌های مخروطی را براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) تولید می‌كند. كارخانه شركت با مساحت بیش از ۱۴ هکتار در شهر تبریز واقع شده و بالغ بر ۶/۳ میلیون عدد از بلبرینگ و رولر برینگ‌ مخروطی و همچنین بالغ بر ۱۲ میلیون عدد انواع ساچمه و رولرهای مخروطی در سایزهای مختلف تولید می‌كند. این كارخانه با پیشرفته‌ترین تكنیك‌های تولید با بهترین مشخصات كیفی و نظام كنترل كیفی بسیار قوی و دقیق تجهیز شده است و تمام تولیدات آن و دقت چرخشی برینگ‌های IBC مطابق استانداردهای جهانی می ‏باشد.

  • – بلبرینگ‌های شیار عمیق یک ردیفه
  • – رولر برینگ‌های مخروطی
  • – ساچمه‌های فولادی

بكارگیری و اعمال روش‌های كنترل كیفی دقیق همچون اندازه‌گیری میكروسكوپی، دقت ابعادی، صافی سطح، اندازه‌گیری صدا و لرزش در چرخش rpm 1800 و متالوگرافیكی از جمله تست ‏های انجام شده در پروسه تولید محصولات کارخانه بلبرینگ ایران می باشد. همچنین کارخانه بلبرینگ ایران تولید كننده بلبرینگ‌های شیار عمیق مخصوص در تلرانس‌های نرمال برای صنعت خودرو‌سازی می‌باشد. بكارگیری تجهیزات اندازه‌گیری دقیق و پیشرفته ، برای اندازه گیری و آنالیز خصوصیات برجسته برینگ‌ها، از اهداف عمده و مهم تضمین كیفیت می‌باشد ، كه حاكی از اطمینان بسیار بالا و در دسترس بوده كه محصولات بسیار مطمئنی را ارائه می‌كند.

همچنین در سال ۱۳۸۶ اقدام به طراحی برینگ‏های مصرفی در گیربکس خودروهای سری پژو و همینطور اکسل چرخ جلو و عقب پژو که از برینگ‏های تیپ Double row angular contact ball bearing & HUB bearing می‏باشند که برای اولین بار طراحی گردید که پس از طی مراحل تائید نهایی در فاز دوم به مرحله تولید انبوه خواهند رسید.

جهت تضمین کیفیت برینگ‏های تولیدی شرکت، از تجهیزات اندازه‏ گیری فوق ‏العاده دقیق و پیشرفته و سیستم مدیریت کیفیت اثربخش استفاده می ‏شود. این تجهیزات شامل دستگاه ‏های اندازه‏ گیری تست صافی سطح Roughness، دایروی بودن Roundness، سختی ‏سنجی Rockwell، و . . . بوده که در آزمایشگاه‏های مترولوژی و متالورژی شرکت مورد استفاده قرار می‏ گیرند.

آزمایشگاه کارخانه بلبرینگ ایران با استقرار سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO/IEC 17025:2005 آماده ارائه خدمات آزمون برای برینگ‏ های مورد استفاده در انواع صنایع می ‏باشد.

در راستای طرح و توسعه فعالیت‏های تولیدی شرکت، مدیریت شرکت اقدام به افزایش تولیدات شرکت از نظر کیفی و کمی کرده و در این راستا قصد دارد میزان تولید سالانه شرکت را از ۶/۳ میلیون عدد در سال به ۱۱ میلیون عدد در سال افزایش دهد و برای این منظور تولید برینگ‏های جدید مربوط به خودروهای تولیدی جدید در کشور در اولویت اول قرار دارند. علاوه بر تولیدات فوق، این شرکت تأمین کلیۀ برینگ‏های مورد نیاز صنایع کشور را در دستور کار قرار داده و با توجه به توان فنی بالا، آمادگی خود را بعنوان بازوی فنی صنایع کشور در این زمینه اعلام می ‏دارد.