تاریخچه شرکت NTN

معرفی NTN

شرکت NTN در سال ۱۹۱۸ فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. زمانی که آقای نیوا نوبارو به عنوان سرمایه گذار، شرکت فروش او یعنی شرکت بازرگانی Tomoe و مهندس نیشیزونو همکاری کردند تا اولین بلبرینگ های شرکت NTN را تولید کنند.

در سال ۱۹۵۴، NTN اولین تولید کننده صنعتی ژاپن بود که موفق به دریافت جایزه معتبر دمینگ (Deming Prize) برای کنترل کیفیت آماری شد. NTN در طول دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ با ساخت کارخانه های جدید به رشد خود ادامه داد وعملیات فروش خود را به اروپا گسترش داد.

شرکت بلبرینگ NTN آمریکا در سال ۱۹۶۳ تاسیس شد تا از فروش محلی بلبرینگ های NTN در بازار آمریکا حمایت کند. NTN در حال حاضر قادر به ساخت بلبرینگ های توپی، کروی، مخروطی، استوانه ای و رولبرینگ های سوزنی است. در اواسط سال ۱۹۸۰ NTN نام تجاری :tm:Bower را از شرکت فدرال مغول بدست آورد، در نتیجه محصولات شرکت در زمینه رولبرینگ های مخروطی و استوانه ای گسترش یافت. ده سال بعد، NTN دوباره از فدرال مغول :tm:BCA را بدست آورد، تا بلبرینگ های کلاچ خودرو و کشاورزی را به خط تولید خود اضافه نماید.

موفقیت های بعدی NTN با احداث ۷ کارخانه در آمریکا ادامه یافت. سرمایه گذاری ۲ ساله بر روی شرکت فرانسوی SNR نیز در سال ۲۰۰۸ با در اختیار گرفتن کنترل این شرکت پایان یافت. SNR به عنوان پنجمین تولید کننده بزرگ بلبرینگ در اروپا، صاحب فناوری های مدرن در زمینه هوا فضا و تولید کننده برتر رولبرینگ های کروی باعث توسعه بیش از پیش شرکت NTN شد.

امروزه NTN با داشتن بیش از ۵۰ کارخانه در سراسر دنیا، سومین تولید کننده بزرگ بلبرینگ در جهان است.