تاریخچه شرکت SKF

معرفی SKF

شركت SKF بعنوان يك گروه صنعتي بين المللي و پيشگام در زمينه توليد بلبرينگ , تقريبا در130 كشور دنيا فعال مي باشد. اين شركت درسال 1907 و بدنبال اختراع بلبرينگهای خود تنظيم توسط شخصی به نام اسون وينگ كوئيست،تاسيس شد و تنها پس از گذشت چند سال شروع به توسعه درسراسر جهان نمود .امروزه اين شركت دارای حدودا 45000 نفر كارمنـد و درحدود 80 نوع ابزارآلات توليدی بوده كه در سرتاسر جهان گسترده مي باشد. علاوه بر آن، دارای شبكه فروش بين المللی بوده كه خود شامل تعداد زيادی از شركتهای فروش و در حدود 7000 توزيع كننده و خرده فروش می باشد .

دفتر مشاورين فنی , دسترسی فراوان به محصولات SKF را پشتيبانی می نمايد . كليد موفقيت اين شركت ، تاكيد مداوم بر حفـظ كيفيت بالای محصولات و ارائه خدمات می باشد.

سرمايه گذاريهای مداوم تحقيقاتی كه منجر به نوآوريهای فراوانی گشته است ،نيز به نوبه خود نقش مهمی را ايفا كرده است. فعاليت گــروه SKF در زمينه توليد بلبـرينگ ،آب بند، فولاد مخصوص و طيف وسيعی از ديگر اجزای صنعتی می باشد .

تجربه هاي بدست آمده در زمينه های گوناگون بيانگر دانش و تخصص شركت SKF به منظور تامين پيشرفته ترين محصولات مهندسی و ارائه خدمات موثر به مشتريان می باشد.

گروه SKF نخستين توليدكننده اصلی بلبرينگ در جهان بوده كه بدليل رعايت سيستمهای مديريت محيطی داراي گواهينامه استاندارد ISO 14001 می باشد .اين گواهينامه جامع ترين نوع آن محسوب شده و بيش از 60 نوع از ابزارآلات توليدی را در بر می گيرد .
بخش تحقيقات و مهندسی شركت SKF دقيقا خارج از شهر Utrecht دركشور هلنـد واقع شده است در منطقه ای به وسـعت 17000 متر, در حدود 150 نفر از دانشمندان , مهندسين و پرسنل بخش پشتيبانی، مشغول فعاليت بر روی ارتقاء بيشتر كارايی بلبرينگ مي باشند .آنها تكنولوژی هايی را توسعه می دهند كه هدف آن دسترسی به مواد و كالاهای بهتر، طرحهای مناسب تر روانسازها و آب بندهای با كيفيت تر و علاوه بر آن درك بهتر عملكرد بلبرينگ می باشد .
شركت SKF توليد كننده بلبرينگ ها (ball bearing) ، رولبرینگ (roller bearing) و برینگ های ساده (plain bearing) می باشد .قطركوچكترين آنها تنها چند ميليمتر و بزرگترين آنها چند متر می باشد . علاوه بر اين، شركت SKF توليد كننده برينگ و آب بندهایی است كه ا ز ورود آ لودگی و نشت روانساز جلوگيری مي نمايند .
شركتهای CR و RFT S.P.A كه جزء شركتهای تابعه SKF مي باشند ا ز بزرگترين توليد كنندگان آب بند در جهان هستند. شركت SKF دركارخانه های سراسر دنيا ، مفهوم شبكه را گسترش داده است . اين امر علاوه بر تاثير برروي كارهای درحال اجرا و اجناس تكميل شده آماده فروش، زمان اصلی برای توليد مواد خام و تبديل آنها به محصول نهايی را كاهش می دهد. اين امر موجب تسهيل و تسريع جريان اطلاعات شده، تنگناها را از بين برده و مراحل غير ضروری توليد كالا را ناديده مي گيرد .
اعضای اين گروه دارای دانش و تعهد لازم براي انجام اهداف در زمينه هايی مانند كيفيت كالا، زمان تحويل كالا و روند توليد كالا می باشند .